1969-ben nagy volt a sürgés-forgás a somogyfajszi Kund-kastélyban. Az Oscar és Golden Globe díjas színész és neves német rendező Maximilian Schell itt forgatta Első szerelem című filmjének jó néhány részletét.
A filmet Turgenyev azonos című kisregénye ihlette, amelyet egyik kivételes szépségű darabjaként tartja számon az irodalomtörténet. Az önéletrajzi elemekkel átszőtt mű egy tizenhat éves fiú első, szenvedélyes szerelmének tragikus történetét beszéli el a múlt századi orosz nemesi világ miliőjében, az író magával ragadó lélekábrázolással érzékelteti a szerelmi vetélytárssá váló apa és fiú drámáját.
Widner Antal, a film díszletfestője az elmúlt hetekben ellátogatott központunkba, és megosztotta velünk ezt az érdekes momentumot a kastély múltjából. Ezúton is köszönjük neki a forgatáson készült fotókat, amelyeket alábbi fotógalériákban láthattok.
Jelenetek a forgatásról:
Jelenetek a filmből:
ITT megnézheted a filmet (német nyelvű)